×
×
Haberler
Anasayfa>HABERLER
05.02.2023
Dağlarda yankılanan ses çoban Tarık Kara, bu kez Yörükler için söyledi
Hayvanlarını otlatırken okuduğu türkülerle sosyal medyada ilgi odağı haline gelen Sivaslı çoban Tarık Kara, bozlaklarını bu kez Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlendiği 5. Yörük Çalıştayı’nda seslendirdi. Kara, sesiyle dinleyicileri adeta kendine hayran bıraktı.
Detay
04.02.2023
Başkan Uysal’dan liyakat vurgusu
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 5. Yörük Çalıştayı’nın açılışında yaptığı konuşmada, “Bizim kültürümüzde liyakate göre yapılanma vardır. Çünkü bizim yaşam koşullarımızın şakası yoktur. Eğer entrikaya lider belirlemeye kalkarsanız, Allah korusun, yağmurda, yaşta, fırtına da sürünüz telef olur ya da kurtlar kapar” diye konuştu.
Detay
03.02.2023
Çocukların bir öğün yemeği Muratpaşa’dan
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilk ve ortaokul çağındaki çocuklar için başlattıkları ‘okul beslenme menüsü’ programının 550 öğrenciye ulaştığını söyledi. Uysal, “Devamlılığı olan ve odağına çocuklarımızı alan beslenme destek programımız, imkanlar ölçüsünde gelişerek devam edecek” dedi.
Detay
02.02.2023
Erik dalı türküsünün sahibi Dirmilli Curacı Kadir Muratpaşa’da anılacak
Sosyal medyada ‘Ankara oyun havası’ olarak milyonlarca kez izlenen, düğünlerin vazgeçilmez şarkısı olan ‘Erik Dalı’ türküsünün sahibi Burdur Dirmilli Kadir Türen, Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin 5’incisini düzenleyeceği Yörük Çalıştayı’nda özel bir gecede anılacak.
Detay
02.02.2023
Gazeteci Ali Orhan’ın adı parka verildi
Antalya’da geçen yıl Aralık ayında tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden gazeteci Ali Orhan’ın adı artık Muratpaşa’da parkta yaşayacak. Ali Orhan’ın 67’inci doğum günün denk gelen Muratpaşa Belediye Meclis toplantısında karar oy birliğiyle alındı.
Detay
01.02.2023
Spor okullarında yeni dönem
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin çocuk ve gençlere yönelik 16, yetişkinler içinse 8 branşta açılacak ilkbahar dönemi spor okulları için kayıtlar başladı. Kayıtlar, 444 80 07 numaralı Turunç Masa Çağrı Merkezi ve belediye internet sitesi üzerinden yaptırılabilecek.
Detay
31.01.2023
Dağlarda yankılanan ses Tarık Kara, Yörük Çalıştayı’na katılacak
Hayvanlarını otlatırken okuduğu türkülerle sosyal medyada ilgi odağı haline gelen Sivaslı çoban Tarık Kara, Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin “Yörükler ve Müzik” temasıyla 5’incisini gerçekleştireceği Yörük Çalıştayı’na katılacak. Kara, çalıştayın üç telli sazın ‘Koca Ustası’ Hayri Dev adına gerçekleştirilecek oturumunda hikayesini anlatacak.
Detay
30.01.2023
Muratpaşalı beledisiyle mutlu
Muratpaşa Belediyesi’nin halkla ilişkiler, iletişim ve yönetişim projesi Turunç Masa, 2022’de, 175 bin 223 başvuru alırken sağladığı memnuniyet oranı yüzde 89.25 oldu.
Detay