×
×
Haberler
Anasayfa>HABERLER
26.09.2022
Turizm sektörü bu panelde buluşuyor
Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM) Turizm Platformu, 27 Eylül Dünya Turizm Günü’nde bakanlığı, seyahat acenteleri, profesyonelleri ve sendikasıyla turizm sektörünü bir araya getiriyor.
Detay
26.09.2022
Başkan Uysal, ‘Mücadelemiz çocuklarımız için’
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, hafta sonu Bayındır Mahallesi’nde düzenlenen ‘Tarhana Günü’nde en büyük mücadeleyi çocukların geleceği için verdiklerini belirterek, “Türkiye’mizin, çocuklarımızın yolu açık olsun, geleceğimiz aydınlık olsun” dedi.
Detay
25.09.2022
Görme engelliler, ata binmenin heyecanını yaşadı
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı ve Engelsiz Kafe’nin düzenlendiği etkinlikte görme engelliler at binmenin heyecanını yaşadı. Etkinliğe katılanlardan Neriman Ün, hissettiği duygunun özgürlük olduğunu ifade etti
Detay
24.09.2022
Muratpaşa, perlatör dağıtımına devam ediyor
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi kullanıldığı muslukta yüzde 50’ye yakın su tasarrufu sağlayan perlatörlerin dağıtımına devam ediyor. Bu hafta 10 camide, Cuma Namazı çıkışı ilçe sakinlerine üçer perlatör ücretsiz olarak verildi.
Detay
23.09.2022
Muratpaşa’nın Sultanlarına Medical Park sponsor oldu
Muratpaşa Belediyespor kadın voleybol takımı sağlık sponsoru Medical Park Antalya Hastanesi oldu. Sponrsorluk anlaşması imza töreninde Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Amatör sporlar ve kadın sporları çok değerlidir. Hastanemize destekleri dolayasıyla çok teşekkür ediyorum” dedi.
Detay
22.09.2022
Kars’ın Susuz ilçesine hasat ziyareti
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’dan gönderilen tohumlarla yaklaşık 2 yıl süren kuraklığın sıkıntılarını aşan Kars’ın Susuz ilçesine ‘hasat’ ziyaretinde tüm tarım alanlarını en verimli şekilde eken bir Türkiye’yi hayal ettiğini söyledi, “Hayalimiz çocuklarımıza, torunlarımıza dair, memleketimizin geleceğine yöneliktir” dedi.
Detay
22.09.2022
Alzheimer Günü’nde oyunlar oynadılar
Antalya’da 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde Muratpaşa Belediyesi’nin Konuksever Yaşlı Evi üyesi kıdemli kent sakinleri, kaşıkta pinpon topu taşıma gibi motor becerileri ve hafızayı güçlendirmeye yönelik oyunlar oynadı. Oyunların birincisi 65 yaşındaki Celal Şahin, “Muratpaşa Belediyesi bu yaşlı evlerinde örnek alınan bir sosyal yapıya sahip” dedi.
Detay
22.09.2022
Atık yağ alım ücreti 10 liradan 95 liraya çıktı Çevreci Komşu Kart’tan ev bütçesine büyük katkı
Antalya’da Muratpaşa Belediyesi ödüllü geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart’la, kızartmalarda kullanılan ve çoğu kez lavaboya dökülen ya da pet şişede çöpe atılan bitkisel atık yağların 5 litre geri alım fiyatını 10 liradan 95 liraya çıkardı.
Detay