antalya muratpaşa belediyesi

Anasayfa > Haberler
Antalya edebiyat kenti olacak
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ‘Sen bana - ben sana yasak’ isimli romanı Hamle Yayınlarından çıkan Mehmet Yaman’ın ziyaretinde Antalya Edebiyat Günleri’nin 5’incisini, salgında gelişecek şartlara bağlı olmak üzere, Kasım ayında yapmayı planladıklarını söyledi.
Antalya’da yaşayan emekli astsubay Yaman’ın, romanı ‘Sen bana - ben sana yasak’ Hamle Yayınlarından çıktı. Gelecek hafta internet kitap siteleri ve yayınevleri raflarında olacak romanında Yaman, bir gazetecinin Antalya’dan başlayan, Aksaray ve Ankara’da devam edip yine Antalya’da noktalanan aşk hikayesini anlatıyor. Ayrılıklar ve kavuşmalarla devam eden romanda yazar, bir gazeteci üzerinden Türkiye’nin siyasal iklimi üzerine değerlendirmelerini okurla paylaşıyor.

Yayınlanmış ‘Maral gözlüm’ isimli bir şiir kitabı bulunan ve hali hazırda bir senaryo üzerine çalışan Yaman, romanını Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal için imzaladı. Başkan Uysal’ı “Sözü gibi özü, özü gibi sözü olan Başkanımız” sözleriyle anlatan Yaman, aynı zamanda yayınlanmış öykü kitabı bulunan Uysal’a Antalya’nın edebiyat ortamının gelişmesi için verdiği katkılar dolayısıyla teşekkür etti.

Başkan Uysal ise, imzalı kitap için Yaman’a teşekkür ederken Antalya’yı bir edebiyat kenti yapma konusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Başkan Uysal, bu amaçla, yılın en iyi öykü kitaplarının da belirlendiği Antalya Edebiyat Günleri’ni 4 yıldır gerçekleştirdiklerini ve Zülfü Livaneli, Ahmet Telli, Lale Müldür gibi edebiyat önemli eserlerini Antalya’da misafir ettiklerini belirtti. Başkan Uysal, salgında gelişecek duruma bağlı olarak, bu yıl kasım ayında da Antalya Edebiyat Günleri’nin 5’incisini yapmayı planladıklarını dile getirdi.
Haber Tarihi :21 Haziran 2020 Pazar
Etiketler : yazar,sen bana ben sana yasak,mehmet yaman
Anasayfa
Haberler
Nöbetçi Eczane
Vergi Ödeme
Turunç Masa
Etkinlik